6 Ekim 2012

Kanat Izgara


   
Actifry'dan  yine   tadına doyulmaz bir lezzet. Pek çok kez yapmama rağmen yayınlama fırsatını şimdi buldum. Ya hemen yendi çekecek birşey kalmadı, ya çok acıkmıştık fotoğrafla uğraşacak sabrı bulamadık.
Çok pratik bir o kadar da lezzetli. Çocuklar bayılıyor ben pek kanatçı değildim (kemir, kemir ortada birşey yok derdim hep:)) ama artık  pratikliği ve evde bu lezzete ulaşılabilirliği sayesinde bende  sever oldum. Actifry olup denemeyenlerin yada sadece papates kızartıyormuş almaya değmez diye düşünenlerin fikrini değiştirecek bir lezzet. Aynı mangalda yapılmışcasına bir tad çıkıyor ortaya :))Malzemeler: 
1 kg tavuk kanat
1 tutam toz biber
1/2 actifry kaşığı soya sos
1 actifry kaşığı su
1 actifry kaşığı zeytinyağı
1/4 actifry kaşığıbiber salçası
1/2 actifry kaşığı tuz
1 tutam karabiber

Hazırlanışı:

Tavuk kanatlarını zeytinyağı ve tuz ile iyice karıştırın. Actifry'da 15 dk pişirin. Kırmızı toz biber, soya sos, su ve biber salçasını karıştırıp tuz ve karabiber ile tatlandırın. Sosu'da ekleyerek 1o dk  daha pişirip servis yapabilirsiniz.
 Ben önce tavukları hazırlayıp ağzı kapalı bir cam kaba alıyorum, ardından patatesleri  kızartıyorum. Tavuklar pek ısısını kaybetmiyor ama  yinede sıcacık olsun diye patatesleri çıkarttıktan sonra birkaç dk. tavukları tekrar Actifry'a koyup döndürüyorum. Üzerinde  dumanı tüterken servis yapıyorum harika oluyor.:))2 yorum:

Bir Dut Masalı - nUnU dedi ki...

yani sevmemek ne mümkün..
:)

Uğur CAN dedi ki...

Nunu'cum çok haklısın,
Yaşasın Yemek Yemek :))
Sevgiler