7 Nisan 2011

Volkswagen PastaOzan'ın doğum gününü daha küçük anlamıyor diye bu sene sade bir şekilde kutlayalım diye düşünüyordum başlarda. Ama günler geçip doğum günü yaklaştıkça geçiştirmek içime sinmedi, hoşuna gidecek birşeyler yapmak istedim. Pasta olarak ne yapacağımı bulmak hiç zor olmadı, çünkü Ozan tam bir vosvos delisi. İdil de çok seviyor dolayısıyle plakasında İdil-Ozan yazan bir pasta yapmaya giriştim. Sürpriz olsun diye birinin okulda diğerinin de uyduğu saatlari seçtim ama meraklı çocuklarımdan fazla gizleyemedim :))

Bulmak kolaydı ama yapmak epey zor oldu. Çamurluklardaki hatalarımdan nerelerde zorlandığım anlaşılıyor sanırım. Ama Ozan anlamadı bile :) VOVO-VOVO diye dolaştı ortalıklarda. Pastamızın içi Kakaolu - Sade Pandispanya ve Bitter Ganaj'dan oluşuyor.
Menüyü hazırlarken bildik tariflerin yanında yeni denemeler de olsun istedim.
Menüdeki komşu bloglardan denediğim yeni tariflerin hepsi de güzel ve lezzetli oldu. Kendilerine teşekkür ederim paylaştıkları için. Linklerden ulaşılabilir ama yinede de fırsat buldukça tarifleri tek tek ekleyeceğim.


Menümüz:

Vosvos Pasta

Sosisli Karnıyarık Böreği

Zeytinyağlı Yaprak Sarması (Yengem'den)


Uğur Böcekli Kanapeler Alacarte'dan,


Gülizar Muhteremle Afiyetle'den,

Kaplumbağa Makarna Salatası Ufuk Mutfakta'dan

Pastırmalı Humus Alacarte'dan,

Fındıklı Beze'den oluşuyor.


2 yorum:

MÜNSTER dedi ki...

Sevgili arkadasim, VosVOs gercekten hatasiz ve sevimle olmus... Ellerine, emeklerine saglik... Minik yavruna da saglikli, mutlu bir ömür diliyorum... Sevgilerimle,

Uğur CAN dedi ki...

Filizcim çok teşekkürler,
Elimden geleni yaptım, artık ne kadar olduysa maksat çocukları mutlu etmek.

Sevgilerimle,