21 Nisan 2011

Araba-Kelebek Kurabiye


Barış'ın sınıfta kutlayacağı doğum günü partisi için kızlar'a kelebek , erkekler'e araba şeklinde kurabiyeler hazırladım.


Barış Doğum Günün Kutlu Olsun
Ayrıca evde ablası Başak'la yemeleri için İdil'le birlikte bu seti hazırladık.Kalp'li kurabiye tamamen idil'in tasarımıdır :)

7 Nisan 2011

Volkswagen PastaOzan'ın doğum gününü daha küçük anlamıyor diye bu sene sade bir şekilde kutlayalım diye düşünüyordum başlarda. Ama günler geçip doğum günü yaklaştıkça geçiştirmek içime sinmedi, hoşuna gidecek birşeyler yapmak istedim. Pasta olarak ne yapacağımı bulmak hiç zor olmadı, çünkü Ozan tam bir vosvos delisi. İdil de çok seviyor dolayısıyle plakasında İdil-Ozan yazan bir pasta yapmaya giriştim. Sürpriz olsun diye birinin okulda diğerinin de uyduğu saatlari seçtim ama meraklı çocuklarımdan fazla gizleyemedim :))

Bulmak kolaydı ama yapmak epey zor oldu. Çamurluklardaki hatalarımdan nerelerde zorlandığım anlaşılıyor sanırım. Ama Ozan anlamadı bile :) VOVO-VOVO diye dolaştı ortalıklarda. Pastamızın içi Kakaolu - Sade Pandispanya ve Bitter Ganaj'dan oluşuyor.
Menüyü hazırlarken bildik tariflerin yanında yeni denemeler de olsun istedim.
Menüdeki komşu bloglardan denediğim yeni tariflerin hepsi de güzel ve lezzetli oldu. Kendilerine teşekkür ederim paylaştıkları için. Linklerden ulaşılabilir ama yinede de fırsat buldukça tarifleri tek tek ekleyeceğim.


Menümüz:

Vosvos Pasta

Sosisli Karnıyarık Böreği

Zeytinyağlı Yaprak Sarması (Yengem'den)


Uğur Böcekli Kanapeler Alacarte'dan,


Gülizar Muhteremle Afiyetle'den,

Kaplumbağa Makarna Salatası Ufuk Mutfakta'dan

Pastırmalı Humus Alacarte'dan,

Fındıklı Beze'den oluşuyor.